Studio Breitner is de talentklas voor beeldende kunst en vormgeving van de Breitner Academie voor leerlingen van middelbare scholen die hun talent verder willen ontwikkelen en een portfolio op willen bouwen. Leerlingen van verschillende scholen uit Amsterdam werken samen in de werkplaatsen van de academie en maken kennis met nieuwe vormen van kunst maken. Aan deze pilot hebben drie van onze leerlingen meegedaan: Sasja den Hartogh, Daniel Veenstra en Isalotte Peereboom.  
 
De eerste kennismakingsworkshop was op 8 januari 2019. Tijdens de afsluiting op 16 april 2019 hebben de leerlingen hun werk geëxposeerd en hebben zij een certificaat ontvangen.
 
Tijdens de weken voorafgaand aan de eind expo hebben zij 7 dinsdagmiddagen lang aan hun werkstukken gewerkt. Onze leerlingen hebben volgens eigen zegge  ontzettend veel geleerd. Hoewel ze niet allemaal naar de Breitner academie willen gaan, zijn ze toch blij dat ze de cursus hebben gevolgd.