Welke beslissingen zou jij nemen als dronepiloot bij een aanval op een menselijk doelwit? Leerlingen van 3 vmbo-t stellen zich deze vraag bij de opwindende film 'Eye in the Sky', tijdens het Movies that Matter festival. 'Eye in the Sky' is een film over een internationale, op afstand gecoördineerde militaire operatie. Zelfmoordterroristen moeten worden uitgeschakeld. Tijdens dit bloedstollende verhaal wordt de film, op het spannendste moment, stopgezet. Onze groep leerlingen stemt over de afloop van de film. De uitkomst van het politieke spel op de achtergrond bepaalt uiteindelijk de aanval; voor de burgers in het gebied een ingrijpend besluit.


Het korte nagesprek met een medewerker van het Rode Kruis laat onze leerlingen nadenken over de complexiteit van een oorlog waarbij de trekker overgehaald wordt door een piloot, die niet in het oorlogsgebied aanwezig is. Kunnen de gevolgen van deze beslissing worden overzien? Eenmaal buiten, is er tijd om rustig na te praten over de genomen keuzes van de politici en militairen. Het zonlicht dat daarbij schittert op het IJ benadrukt onze vrijheid ineens des te meer.